A je to! 1.12.2017

A je to!         1.12.2017.

V loňském roce se této soutěže šikovných rukou pořádanou SOU Červený Hrádek určené pro zájemce z řad devátých tříd zúčastnilo 5 žáků, z toho 4 z třídy osmé. Výkony a výhry loňské osmáky tak namotivovaly, že jsem letos mohla vybírat ty nejšikovnější a nejodhodlanější.
Na soutěž dorazilo 65 chlapců i děvčat z šesti škol především Sedlčanska. Pro všechny byl připraven test a všichni si mohli také vyzkoušet čas, za který dokáží vyměnit kolo u auta. Řešení defektu auta nebyla jejich silná stránka, ale Matěj Jarý v testu porazil všechny.
Dál už dokazovali své dovednosti v disciplínách podle svého výběru. V práci s kovem si Jakub Jelínek a Pavel Šupka  zhotovili kovovou lopatku a Roman Symůnek kovovou krabičku. Neumístili se, ale jejich výrobky byly zdařilé.
Dvě disciplíny absolvovali kluci ve dvojicích- stavbu zdi /Adam Bartůněk a Radek Opplt/ a svařování plastových trubek /Daniel Klíma a Matěj Jarý/. „Zedníci“ své loňské prvenství neobhájili, ale panáček z trubek vynesl třetí místo.
Bez medaile, ale čestně, se zúčastnili práce s programem Word Štěpán Budil a Radek Tomášek.
Nováček v soutěži Dominik Vrtiška sestavil UNI podpěru ve třetím nejlepším čase.
Celková bilance tedy je 3 medaile a čtyři medailisté. Gratuluji!
Ve Voticích 4.12. 2017
Mgr. K.Poskočilová