Kategorie: Aktuality

Dějepis trochu jinak

Dějepis trochu jinak.

Dne 24. října měla naše třída 9. C alternativní, ale velmi zajímavou hodinu dějepisu. Místo klasického vyučování jsme u nás ve třídě přivítali paní Slavíkovou, která nám celou hodinu dějepisu vypravovala o svých předcích, kteří bojovali v 1. světové válce a vstoupili do československých legií. Zajímavé vypravování paní Slavíkové oživilo i velké množství fotek. Všichni se zájmem poslouchali a prohlíželi si fotky, které kolovaly po třídě. Tuto hodinu jsme si všichni užili, protože nám vyprávění dost přiblížilo, jak se museli legionáři na frontě cítit a co mezitím prožívali jejich příbuzní doma. Hodina založená na vzpomínkách se nám líbila, a tak nás potěšilo, když nám paní Slavíková oznámila, že má doma materiály i k jiným dějinným událostem a že mezi nás opět ráda přijde.                                  
                                                                                 Patrik Barták, 9. C
 
Dne 24. 10. 2018 přišla do třídy 9. C paní Slavíková a povídala nám, jak se žilo našim předkům v období 1. světové války. Ukázala nám fotky svého pradědy, který bojoval
v 1. světové válce na ruské frontě a pak přeběhl k legionářům. Během vyučovací hodiny jsme mohli vidět fotografie, jejichž hodnota se nedá vyjádřit penězi. Nejvíce nás asi zaujala fotografie, na které stojí praděda paní Slavíkové vedle muže, který je velice podobný Josifu Vissarionoviči Stalinovi. Pro nás všechny to byl zajímavý zážitek, který bychom určitě zase někdy rádi zopakovali.
                                                                                 Jakub Zoul, 9. C
 
Děkuji paní Slavíkové za to, že se přišla s dětmi podělit o zajímavé rodinné vzpomínky,
a těším se na další spolupráci.
                                                                           Mgr. Jaroslava Čalounová, učitelka dějepisu

print Formát pro tisk