Kategorie: Aktuality

Klub mladých diváků

Klub mladých diváků.

Klub mladých diváků
Představení: Šakalí léta
Kdy: pátek 11. 10. 2019 od 19.00 hodin
Kde: DIVADLO NA FIDLOVAČCE
Odjezd od školy (vchod u šaten): v 16.30 hodin
Předpokládaný návrat: asi ve 23.15 hodin
 
Program:
 
Šakalí léta - Šabach, Hřebejk, Jarchovský, Hlas
Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi.
Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.
Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků a budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování ,,Tluče bubeníček…“ se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid bouří. Někdo musí z kola ven.
Hra o hudbě, svobodě, dětských snech a o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. Hra o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.
Inscenaci pro Divadlo Na Fidlovačce připravuje režisér Adam Skala se svým mladým týmem. V titulních rolích se představí Daniel Krejčík/Lukáš Adam, Josef Polášek/Karel Zima, Štěpánka Fingerhutová, Jan Komínek/Marek Lambora, Aneta Krejčíková/Vanda Chaloupková a další.
Režie: Adam Skala
Dramaturgie: Kamila Krbcová
Choreografie: Ivana Hannichová
Scéna: Tereza Gsölhoferová
Kostýmy: Eva Justichová
Hudba: Ivan Hlas
Hrají: Jan Komínek / Marek Lambora, Štěpánka Fingerhutová / Magdalena Kuntová, Adam Kralovič / Prokop Zach, Josef Polášek / Karel Zima, Daniel Krejčík / Lukáš Adam, Aneta Krejčíková / Vanda Chaloupková, Jiří Racek / Zdeněk Vencl...
 
Příjemný kulturní zážitek přeje za Klub mladých diváků
                                                                                                     J. Čalounová

 

print Formát pro tisk