Matematické soutěže na ZŠ Votice

Matematické soutěže na ZŠ Votice.

Již tradičně se žáci naší školy zapojili do matematických soutěží pořádaných v průběhu školního roku, někteří dosáhli velmi pěkných výsledků. V prosinci měli žáci možnost řešit doma školní kolo matematické olympiády. I přes velkou obtížnost zadaných příkladů máme ve škole 3 úspěšné řešitelky. Kategorii pro 5. ročníky vyhrála Barbora Pavlasová z 5.B, kategorii pro 7. ročníky Valerie Dvořáčková ze 7.B a kategorii pro 8. ročníky Monika Růzhová z 8.B. Poslední dvě jmenované žákyně postupují do okresního kola do Vlašimi.
V dubnu pak na naší škole proběhla soutěž Matematický klokan, do které se zapojili všichni žáci 2. – 9. ročníku.
Výsledky jednotlivých kategorií:
Kategorie CVRČEK (2. - 3. ročník):
  1. Michal Blahoš, 3.B (84 bodů z 90)
  2. Mikuláš Krubner, 2.A
  3. Josef Kudrna, 3.A

Kategorie KLOKÁNEK (4. – 5. ročník):
  1. Marie Čichovská, 5.A (93 bodů ze 120)
  2. Nicolas Novotný, 4.A
  3. David Dzyula, 4.A
Vítek Mandovec, 4.A

Kategorie BENJAMÍN (6. – 7. ročník):
  1. Zdeněk Koukal, 7.A (104 bodů ze 120)
  2. Edvin Jiří Vrbský, 7.C
  3. Nikola Korousová, 7.A

Kategorie KADET (8. – 9. ročník):
  1. Monika Růzhová, 8.B (106 bodů ze 120)
  2. Markéta Procházková, 9.C
  3. Radim Švára, 9.B
Ve většině kategorií se vítězové dostali mezi 3 nejlepší procenta řešitelů v celé republice, k těmto krásným výsledkům jim gratulujeme.
Mgr. Veronika Sedláčková, učitelka matematiky ZŠ Votice