Olympiáda v českém jazyce 2018

Olympiáda v českém jazyce 2018,

Dne 13. 12. 2017 proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády v českém jazyce. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 12 žáků z 8. a 9. ročníku. Soutěž se skládala ze dvou částí. V první části soutěže žáci řešili jazykové úkoly z mluvnice. V druhé části  psali slohové cvičení v libovolném slohovém útvaru, tentokrát na téma " Stalo se minulý týden...".  Vítězem se stala Eva Říhová z 9. B, 2. místo obsadil Matěj Sedláček z 8. A, na 3. místě skončila Lucie Macháčková z 8. B. Vzhledem k tomu, že některé úkoly jsou opravdu složité, zaslouží si pochvalu všichni účastníci soutěže. Vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.
                                                      Za vyučující českého jazyka J. Čalounová