Kategorie: Aktuality

Sloh v 5. B - popis pracovního postupu:

Sloh v 5. B  - popis pracovního postupu:.

Výroba stromku z korálků -  aneb jak narychlo vyrobit krásný dárek pod stromeček
 
Korálkový stromek pro štěstí                                                                                                                                            
     Stromeček štěstí je směsí větviček, které jsou jednoduché, ale práce může být i zdlouhavá. Stromek je skvělý osobní dárek, ale poslouží i jako dekorace. Na výrobu potřebujeme nůžky, kleště, drobné korálky, drátek a kámen. Při práci musíte mít klid.
     Nejprve si připravíme: různobarevné korálky, elektrikářské kulaté kleště (na stříhání drátku postačí i nůžky), tavící pistoli, kamínek z dovolené nebo třeba z ulice a tenký měděný nebo stříbrný nerez drátek.
     Postup je velice jednoduchý. Naměříme si drátek přibližně 50 cm dlouhý (použili jsme šířku lavice). Drátek přehneme v půlce a navlékneme dva např. bílé korálky  a potom přidáme korálek jiné barvy a znovu dva bílé. Všechny korálky přesuneme do přehybu  drátku a ohneme do obloučku.  Lístek několikrát (přibližně 5x) zatočíme. Zatočený drátek nesmí být moc dlouhý – necelý 1 cm. Až budeme mít 7 lístečků, máte dokončenou větvičku.                                                                                                                                        
       Větviček uděláme tolik, aby výsledný počet byl dělitelný třemi. Potom každé tři větvičky stočíme dohromady a zakroutíme stonky zhruba dva centimetry. Všechny trojice větví spojíme. Dolní  nezatočené drátky roztáhneme do stran, rozdělíme po třech a zakroutíme. Nakonec je stočíme pod kamínek, pomocí kleští je smotáme a pro lepší fixaci je můžeme přilepit ke kamínku tavnou pistolí. Korunu vytvarujeme a kamínek  dotvoříme .                                                                                                                               
       A skvělý osobní dárek máme hotový. Už stačí jen zabalit. Obdarovaný bude zaručeně nadšený.
(A.    Kuželová)
   
      Chcete si vyrobit drátěný stromek? Potřebujete na něj jen kulaté kleště nebo nůžky, kamínek, drátek, korálky. Poslouží třeba jako dárek nebo jako dekorace. Ale musíte mít trpělivost, klid na práci nebo nějakého kamaráda.
     Jako první budete potřebovat drátek přibližně 50 cm dlouhý.  Přehněte ho v půlce  a navlékněte 5 korálků a smyčku několikrát  (asi 5 x) točte  i stonek. Když budete mít 7 lístků, je hotová jedna větvička. Postupně je dávejte na hromádku. Tvořte to nejlépe ze 4 korálků jedné barvy a doprostřed dejte korálek jiné barvy. Navlíkejte vždy na delší drátek. Nebojte, když vám rupne drátek, tak ho tam prostě přimotejte a pokračujte dál a jste na „ POHODU“.
     Až budete mít přibližně 9 větviček, tak je přimotejte na kamínek. Zbytek zakroucených kořenů odstřihněte. A máte hotovo.
    No a na závěr vyjde krásný stromek. Jak už jsem psal, můžeme ho dát pod stromeček mamce nebo taťkovi, jako dekorace taky není špatný. Snad se nám povedly. Naše třída je vyráběla na jarmark a všechny se prodaly.                                                                                                                      ( D. Cipl.)
 
…Stromečky jsme prodávali na jarmarku. Všechny se rychle vyprodaly. Až si ho vyrobíte, uvidíte, že to za to opravdu stálo. Já jsem ho použila jako dárek.                                                               (A. Randová)
 
…. A máme hotovo. Výrobek se velice povedl. Teď už jenom zabalit a máme hotový dárek nebo hezkou dekoraci.                                                                                                                        ( N. Pospíšilová)
 
 
 
 
Vytvořil kolektiv 5.B – O. Blahoš, D. Cipl, Š. Dvořák, L. Faltýnek, A. Kuželová, T. Papcunová, A. Peterková, J. Petrásek, D. Plecitý, N. Pospíšilová, V. Procházka, K. Prokshová, A. Randová,                     M. Rodějová, M. Šeba, J. Tomešová, M. Tůma, V. Vaniš, E. Vodenková, T. Slívová, A. Volf, M. Figler,              M. Jiříčková
1.Pomůcky
2. připravíme si asi  9 drátků o délce asi 50 cm a každý drát  ohneme v polovině

3. 5x zatočíme
3. Na první drát navlékneme 5 korálků a asi 5x zatočíme.
3.
4. vytvoříme si větvičky s asi 7 lístečky.
5.
5.Máme-li hotové tři větvičky, smotáme je k sobě.
6. Takto si připravíme asi 9 větví.
7. Pak postupně smotáváme větve k sobě a volné konce drátů smotáme do kmene stromu. Rozdělíme kořeny (nejlépe po 3 drátech a ještě zakroutíme) a nakonec připevníme na kamínek.
8. Konec drátů na spodní straně kamínku zatočíme pomopcí kleští a utáhneme . Zbytek drátků odstřihneme.

print Formát pro tisk