ŠNEČÍ TOULKY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

První pochod v novém školním roce proběhl poslední zářijový den. Na první výšlap vyrazili prvňáčci i zkušení turisté z druhých a třetích ročníků. Vzhledem k nepříznivému počasí a velkému větru musela být původní trasa pozměněna, kvůli nebezpečí pádu vzrostlých stromů na trase. Žáci tedy vyrazili na trasu po skrytých uličkách našeho města, objevili tajná zákoutí a prozkoumávali neobvyklá místa. Po cestě sbírali ořechy, šípky, kaštany a žaludy. Trasa zavedla děti do hasičského domu ve Voticích, kde proběhla ukázka hasičské techniky. Děti si vyzkoušely některé nářadí a oblečení a posadily se do hasičského auta. Na klubovně pak nakreslily obrázky, nasvačily se a vydaly se na zpáteční cestu. První výšlap se turistům moc povedl.