Úspěchy našich žáků ve výtvarných soutěžích 2019

Úspěchy našich žáků ve výtvarných soutěžích 2019.

O tom, že je votická škola plná talentů není jistě žádných pochyb. Ostatně to vždy dokazují krásná umístění v soutěžích všeho druhu, výtvarné tvoření nevyjímaje.
V jarní soutěži pořádané Správou CHKO Blaník a ZO Českého svazu ochránců přírody Vlašim na téma „Rozkvetlá příroda“ se umístila na krásném třetím místě v kategorii Lili Vrbská ze 7.C.
V nedávné soutěži Votické talenty 2019 pořádané MKC Votice jsme ve výtvarné části O paletu Antonína Slavíčka měli zastoupení tradičně silné. Téma „Jsme ve vesmíru sami?“ děti vysloveně nadchlo. Proto nás potěšilo, že ocenění za práce s vesmírnou tématikou převzalo hned pět žáků - dva z prvního stupně a tři žákyně stupně druhého. Mezi nejmladšími školáky neměla konkurenci Veronika Dvořáková z 3.A a získala první místo a na místě třetím se umístil Gabriel Lukáš z 1.A. Mezi staršími žáky v kategorii prostorová tvorba zvítězila Daniela Preiszlerová ze 7.B, třetí místo v tvorbě plošné patřilo Karolíně Prokschové ze 6.B a čestné uznání ve stejné kategorii putovalo k Natálii Novákové ze 7.B. Druhým námětem soutěže byla „Cesta za pohádkou“ a v této části porotu zaujal svým Sněžným mužem Benjamin Baše ze 4.C. Ze slavnostního vyhlášení ve votickém klášteře si odnášel diplom za skvělé 2. místo.

Všem oceněným gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy
Zora Mazáčová