Ve vodě nežijí jen vodníci

Ve vodě nežijí jen vodníci.

Akci s tímto názvem připravila místní organizace Českého rybářského svazu v pátek 8. června pro žáky druhých tříd votické základní školy.

U Pilaře žáky přivítal předseda místních rybářů, který jim vysvětlil, proč tato akce vznikla a co všechno na ně čeká. Děti se rozdělily do týmů, které vedli žáci z přírodopisného semináře v devátém ročníku. Zkušení rybáři děti provedli světem vodních rostlin a živočichů. Nechyběla ani ukázka živých ryb, které se staly největší atrakcí. Představení kompletní rybářské výbavy bylo doplněno přímou ukázkou rybářských technik lovu v praxi. Každý záběr byl doprovázen napjatým očekáváním, zda se rybu podaří chytit a dostat na břeh. Nahazování si vyzkoušeli všichni. Pěkně cvičně na břehu.
Příjemným překvapením na konci stezky bylo občerstvení ve stínu vrby, kde na všechny čekaly opečené špekáčky, limonáda a tři druhy koláče. Pro každého byla připravena odměna v podobě tašky s diplomem, drobnými dárečky od Českého rybářského svazu, místní organizace a Mokate Czech.
Děkujeme všem zúčastněným rybářům z řad dospělých i starších žáků za perfektně připravenou akci, která je podpořena Středočeským krajem a pod záštitou Ministerstva zemědělství. Dětem se dopoledne moc líbilo.

Anna Zamazalová, učitelka ZŠ Votice