Vlastivědný klub Votice zve na přednášku Rudá léta padesátá nejen na Voticku.

Vlastivědný klub Votice zve na přednášku Rudá léta padesátá nejen na Voticku..

Dobrý den,
jménem spolupořadatelů bychom vás chtěli pozvat na zajímavou a unikátní akci, která se koná ve Voticích ve čtvrtek 25. dubna 2019 v klášteře. Jedná se o přednášku, křest dokumentu a moderovanou debatu na téma 50. léta (nejen) na Voticku. Přímo pro žáky 9. tříd a učitele dějepisu je určena dopolední přednáška na téma Československo a česká společnost v letech 1928-1948, kterou povede Mgr. Martin Tichý z Ústavu pro studium totalitních režimů. Mgr. Tichý se přímo zabývá tématikou dějin 2. poloviny 20. století a protikomunistickým odbojem a represí 50. let 20. století. Pozvánku na akci a detailnější informace vám posíláme v příloze.
V případě vašeho hlubšího zájmu o tématiku 50. let by bylo možné navázat na tuto jednorázovou akci další spoluprací v následujícím školním roce. Tuto spolupráci by zaštítil a finančně podpořil Mikroregion Voticko  v rámci tvorby místního akčního plánu rozvoje vzdělávání. Jednalo by se například o finance na odborné lektory (například z Ústavu pro studium totalitních režimů), projekty související s danou tématikou nebo odbornou literaturu. Zatím se jedná pouze o nabídku za naší strany, která bude předmětem dalšího jednání, například na ŘV MAP.
Pokud máte zájem o účast na výše zmíněné přednášce 25. dubna v 10:00 nebo v případě dotazů mě prosím kontaktujte e-mailem nebo na níže uvedeném telefonu:
S pozdravem Eva Křížková
Městská knihovna Votice a MAP Mikroregionu Voticko