Žáci dramatického kroužku ZŠ a MŠ ve Voticích

Žáci dramatického kroužku ZŠ a MŠ ve Voticích.

Žáci dramatického kroužku ZŠ a MŠ ve Voticích opět „Na prknech, co znamenají svět.“

Žáci dramatického kroužku Základní školy a Mateřské školy ve Voticích v pondělí  19. června předvedli své herecké umění na závěrečném divadelním představení.
Svoji premiéru zahráli svým spolužákům, dětem z mateřské školy, žákům ze Speciální školy ve Voticích a v odpoledních hodinách svým rodičům, prarodičům a všem přátelům školy.
A co na to říkají malí herci?
Byla jsem na divadelním představení, hrála jsem anděla a moc se mi to líbilo.
Kristýna Zoulová 2. C
Moc se mi líbila princezna. Princeznu zachránil chasník Kuba.
Adéla Zvelebilová 2. C
Hrála jsem čerta Mektu. Nejvíce se mi líbila písnička a tanec „Šup tam s ním.“ Moje maminka mi tleskala.
Nela Brabcová 2. B
Byla jsem čert, s Valčou jsme se praly. Moc se mi líbila princezna a čerti. Přišli se na nás podívat spolužáci a také naši rodiče a moc se jim to líbilo.
Veronika Řádková 2. C
Hráli jsme pohádku „Pekelný soud s princeznou“. Byla jsem královna. Poprvé jsem myslela, že to nedám, měla jsem trému. Paní učitelka měla větší trému než my děti. Ale představení se všem líbilo. Za odměnu jsme měli dort. S mamkou jsme šily šaty pro královnu. Mamka také paličkovala korunku dva měsíce.
Míša Schiszmanová 2. C
Byla jsem ráda, že hraji Breptu. Líbila se mi píseň „Bu bu bu.“
Eda Mustafof 2. B
Hrál jsem roli Lucifera a vůbec jsem se nebál. Babička mě z toho, tak dlouho zkoušela, až mě paní učitelka chválila. Divadlo bylo hezké. Měli jsme nápovědu, Terezky mamku. Někteří rodiče se smáli. Plno dětí mělo trému. Byli napjaté  i děti, které se na nás dívaly. Míši mamka upekla perníčky, byly dobré.
Antonín Štěpán 2. C
Byla jsem čert Bác. Pohádku jsme nacvičovali v naší třídě 2.  C. Teta mi půjčila kostým. Zpívali jsme a tancovali čertovské písničky. Byl zaplněn celý sál.
Valérie Suková 2. C
Dostal jsem roli krále. Pohádku jsme zkoušeli ve třídě 2. C. Při nácviku byla velká legrace. Moc se mi líbili písničky a kostýmy. V zákulisí na nás čekalo občerstvení. Také se mi líbil Lucifer s advokátem a písařem.
Jan Bubník 2. D
Byla jsem čert – písař. Hrálo se mi dobře, bavilo mě to. Musela jsem hodně trénovat. Pohádku jsme v pondělí hráli třikrát.
Jana Matušková 2. C
Dostal jsem roli kašpárka. Měl jsem trému. Pohádku jsme hráli v kině.
Vojtěch Mudra 2. D
Byla jsem dvořan. Vystupovali jsme v kině. Pohádku jsme nacvičovali od zimy.
Adéla Voldřichová 2. C
V pohádce jsem byla chůva. Hráli jsme v kině. Tancovala jsem „Tanec princezen“.
Tereza Hájková 2. B
V pondělí jsme třikrát na ostro hráli divadlo,  které se jmenuje „Pekelný soud s princeznou“. Já Terka jsem hrála pyšnou princeznu, kterou si odnesli čerti do pekla a chasník Kuba ji přivedl zpět a vzal si ji za ženu. S mamkou jsme musely kreslit troje kulisy, moc mě to bavilo. Měli jsme všichni velkou trému a já jistě největší.
Tereza Volevecká 2. C
Dostal jsem roli advokáta. Role se mi líbila. Když jsem hrál první představení měl jsem trému. Líbilo se mi, jak nám tleskali.
Jiří Vaniš 2. D
Hrál jsem čerta Koniáše. Měl jsem veliký strach, že pokazím 1. dějství. Nakonec jsem to všechno dobře zvládl.
Tomáš Matuška 2. C
V pondělí jsme měli vystoupení, líbili se mi všichni herci. Také se líbil lucifer, jak křičel.
Dominik Stašák 2. C
Hrál jsem chasníka Kubu. Měl jsem velikou trému.
Jakub Kratochvíl 2. C
Chtěla bych poděkovat všem hercům za jejich snahu, píli a skvělé výkony v celoroční práci dramatického kroužku. Děkuji paní učitelce Radce Chomoutové za hudební doprovod a těším se na další spolupráci s ní. Děkuji panu Schiszmanovi za ozvučení a zajištění technického zázemí při představení. Děkuji paní Schiszmanové za upečení perníčků pro účinkující a diváky. Děkuji rodině Volevecké za malbu kulis a za veškerou poskytnutou pomoc. Děkuji všem rodičům a prarodičům za přípravu kostýmů a rekvizit i za dobroty, které jste pro děti připravili. Vážím si vzájemné spolupráce. Ještě jednou vřelé díky.
Přeji všem pohodové slunné letní dny.
                                                            Učitelka dramatického kroužku Mgr. Blanka Dvořáková