Kategorie: Aktuality, Akce ŠD

Žáci školní družiny se zapojili do projektu 72 hodin

Žáci školní družiny se zapojili do projektu 72 hodinprojekt

Školní družina se v letošním roce zapojila do projektu 72 hodin realizovaným ČRDM s podporou MŠMT. Jedná se o tři dny dobrovolných prací po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin ( 11. - 14. října 2018) se dobrovolníci pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. ŠD se zapojila s projektem "Hřiště, kde si můžeme bezpečně hrát". Cílem projektu bylo přiblížit dětem, jak veké množství odpadků se během krátké doby v okolí hřišť může objevit, jak moc důležité je se o přírodu starat a udržovat naše okolí v čistotě.

V pátek 12. 10. 2018 se 86 žáků vypravilo na městský stadion ve Voticích. Vybaveni ochrannými prostředky, odpadkovými pytli a košťaty se rozdělili do pracovních skupin. Po dohodě se správcem areálu městského stadionu, který před akcí záměrně neuklízel, se každá skupina vydala po areálu městského stadionu, Rákosníčkova hřiště, hřiště s umělým trávníkem a oražového hřiště. Během hodiny a půl vysbírali žáci s vychovatelkami a panem správcem 8 pytlů odpadu. Děkujeme areálu městského stadionu za pomoc s realizací projektu a zapůjčení pracovních pomůcek. Jsme velmi rádi, že jsme se do projektu mohli zapojit a že se tento zážitek stane motivací, jak udržet okolí hřišť v čistotě.

Žáci ŠD po akci řekli:

"Nevěřím, že někdo umí vyhodit odpadky tady na zem, když támhle je koš."  Anička Soudná 2.A

"Vůbec jsem nevěděl, kolik odpadků se může najít na zemi. " Tobiáš Habart 3.C