Kategorie: Aktuality

Zájezd do Londýna - září 2017

Zájezd do Londýna - září 2017.

 
V pondělí 18. září po obědě jsme se vydali na náš poznávací zájezd do Londýna. Krátce po páté hodině ráno druhého dne jsme najeli na trajekt, který nás přepravil přes kanál La Manche. O hodinu později jsme za rozednívání sledovali bílé křídové útesy u města Dover, kde jsme se po chvilce v přístavu vylodili.
Po příjezdu do Londýna jsme zaparkovali u O2 arény a přesunuli se metrem do Přírodovědného muzea. Po prohlídce muzea a dalším přejezdu metrem jsme se šli v rámci naplánované procházky čtvrtí City podívat na katedrálu sv. Pavla, anglickou banku, 62 metrů vysoký Monument sloužící jako připomínka londýnského požáru r. 1666.  Hned poté, co jsme se všichni vyfotili u Tower Bridge, jsme šli na prohlídku pevnosti Tower, kde jsme viděli překrásné korunovační klenoty i místní symboly, jimiž jsou tzv. Beefeters  a krkavci. Na závěr prvního dne jsme se projeli lanovkou Emirates, která nás přenesla přes Temži zpět k O2 aréně, odkud jsme autobusem jeli na ubytování.
Ve středu dopoledne jsme absolvovali prohlídku Hampton Court Palace, kde jsme viděli budovy založené králem Jindřichem VIII., jako například poslední středověkou aulu postavenou pro anglického panovníka, starý tenisový kurt a královské kuchyně. Poté jsme prošli zahrady tohoto paláce, které skrývají nejstarší vinou révu na světě a bludiště. Odpoledne jsme měli rozchod na Oxford Street a po nákupech jsme přejeli k London Eye. Zde jsme šli nejdříve do 4DX kina na krátký sestřih panoramatických záběrů natočených v okolí London Eye. Pro mě asi jeden z největších zážitků byl právě „let“ na již zmiňovaném Londýnském „oku“.
Poslední den dopoledne jsme jeli na prohlídku fotbalového stadionu Arsenalu FC Emirates Stadium, což potěšilo nejen fotbalové fanoušky. Dále nesměly chybět fotky před Buckinghamským palácem - oficiálním sídlem britské královny. Přes nádherný park, který byl plný veverek a vodního ptactva, jsme se dostali k Westminsterskému opatství, v jehož blízkosti jsme viděli budovy parlamentu a proslulý Big Ben. Odtud jsme se svezli známým londýnským double-decker autobusem do samého srdce Londýna a prošli jsme si náměstí Trafalgar Square, Leicester Square a Picadilly Circus.  Po rozchodu jsme povečeřeli v čínské čtvrti a tím jsme náš zájezd zakončili. V podvečer jsme se autobusem vydali směrem k trajektu a následující den jsme se v šest hodin večer vrátili domů – unaveni, ale plni dojmů a zážitků.
Zájezd se mi po všech stránkách velice líbil a myslím, že nám přinesl mnoho nových informací o Londýně i o Velké Británii. Znalosti jsme si mohli prověřit během celého zájezdu prostřednictvím testů, které pro nás pan průvodce připravil, včetně odměn pro nejlepší řešitele.
Za zúčastněné žáky Ondřej Pohan 9. B

print Formát pro tisk