Exkurze do Vídně 19.5.2015

,

19. května podnikli přihlášení žáci  z 6.-9.tříd  jednodenní exkurzi do Vídně.  Ačkoliv u nás bylo deštivo a ochladilo se, ve Vídni bylo teplo a většinu dne také slunečno.
Řidič pan Volek se svým autobusem byl velmi příjemný a trpělivý. Pan průvodce Jaromír Mráz je majitelem malé cestovní kanceláře a školní exkurze pořádá často a velmi rád. To vše se promítlo do dobré nálady a pohody, která nás provázela celý den. Stihli jsme toho opravdu hodně : dům Hundertwasserhaus a jeho galerii, zámek Schonbrunn s obrovským nádherným parkem, nádvoří Hofburg, Stephansdom …. Trochu jsme nahlédli do života Habsburků a na významnou osobnost Marie Terezie určitě nezapomneme. Během dne jsme měli tři krátké rozchody. Opravdu hodně jsme nachodili pěšky a měli tak příležitost poznat z pohledu cizinců i každodenní život obyvatel Vídně. Co nás udivilo, bylo množství cyklostezek, které vedly celým hlavním městem. Po nich se dopravovali mladí i staří na kole, bruslích, prknech apod. V centru města jezdilo množství koňských spřežení. Hodně jsme fotografovali a tak si budeme náš společně prožitý den připomínat…. Cesta nám utekla, místo televize nebo tabletů jsme zpívali .
A tak se těšíme na náš další společný výlet.                    Romana Zamrzlová a Radka Chomoutová
[hcm]gallery,upload/2014-2015/10cerven/2/a/,128[/hcm]