NA ZELENOU – PODPORA BEZPEČNÝCH CEST DO ŠKOLY 28.5.

.

NA ZELENOU – PODPORA BEZPEČNÝCH CEST DO ŠKOLY
K projektu Na zelenou patří i doprovodné akce. Na naší škole již některé probíhají. Po besedě s panem starostou, po informativním setkání s panem Josefem Kloskou , majitelem prodejny a servisu jízdních kol a elektrokol , který žáky 3. a 6. tříd seznámil se správným vybavením  jízdných kol, přišla na řadu soutěž : Ve čtvrtek do školy pěšky. Proběhla 28. května a byla celkem úspěšná. Ve čtvrtek bylo ve škole 429 žáků, pěšky jich přišlo 376. Na kontrolních stanovištích byli zástupci rodičů, paní Kučerová a paní Tomášková, městský policista Martin Prokeš a  za Policii ČR  Michal  Budil, na pátém stanovišti značila procházející děti bývalá žákyně ZŠ Votice Kateřina Zimmermannová.
Nejlépe se umístily  třídy : 3.A, 3.C, 5.A, 5.B.  Zástupci z těchto tříd posnídají s panem starostou Slavíkem.
 Dne 29.května  proběhla beseda Policie ČR s devátými třídami o bezpečném  chování  cyklistů, chodců na silnicích, cyklotrasách . Informace podávala  p.Budínová s p.Budilem.
                                                                                       D.Poslušná, M.Jindráková
                                                                                                        Učitelky ZŠ Votice