Projektový – Konflikt a jeho řešení

.

Projektový den měl téma Konflikt a jeho řešení

ZŠ VOTICE  V pátek 22. Května od devíti hodin se mohla široká veřejnost zúčastnit projektového dne, který byl zároveň dnem otevřených dveří. Kromě prvňáčků se zapojily všechny trřídy I. a II. stupně ZŠ. Žáci společně se svými třídními učiteli pracovali na projektu v  třídnických hodinách, ale také během výuky v rámci průřezových témat během celého II. pololetí. Děti se učily spolupráci a vzájemné komunikaci nejen mezi vrstevníky, ale také s dospělými osobami. Vyráběly různé plakáty, prezentace na PC. Společné téma Konflikt a jeho řešení bylo vybráno vzhledem k významnému výročí  70. let od konce II. sv. v. Některé mladší ročníky pojaly toto téma přiměřeně ke svému věku a poukázaly na konflikt člověka a přírody. Veřejnost tak mohla vidět, jak se člověk chová k ptactvu, podmořskému světu,  a také sám k sobě. Připomenuta byla i důležitost včel. Výrobky z prezentací poslouží žákům jako učební materiál v hodinách prvouky, vlastivědy, přírodopisu a dějepisu. Děkujeme za účast všem návštěvníkům, především rodičům a Mateřské Škole Votice.

Lucie Babická