MATEMATICKÁ KAVÁRNA

Ve dnech 19. a 20. října jsme na naší škole uspořádali Matematickou kavárnu. Rodiče tak měli jedinečnou příležitost se prakticky seznámit s některými prostředími, která žáci běžně používají v průběhu celého školního roku.

Nejdříve jsme prezentovali úspěšnost našich žáků u jednotné přijímací zkoušky, ukázali jsme si, že jejich výsledky byly z matematiky v posledních čtyřech letech lehce nadprůměrné. Také z šetření České školní inspekce vyplývá, že žáci naší školy jsou zcela schopni konkurence v porovnání s ostatními školami v celé republice.

Dále jsme seznámili rodiče s úspěchy žáků v matematických soutěžích, nutno vyzdvihnout každoroční úspěchy v okresních kolech Pythagoriády i Matematické olympiády, dva žáci se dokonce celorepublikově umístili na 1. místě v Matematickém klokanovi.

Poté si již rodiče rozebrali pracovní listy s ukázkami příkladů v různých prostředích, která se v příslušném ročníku budou vyskytovat, a sami si příklady vyzkoušeli řešit. Následoval vždy rozbor prostředí, jaké konkrétní učivo rozvíjí a k jakým výstupům a kompetencím vede dle RVP.

Přesto, že účast nebyla velká, jsme přesvědčeni, že tato akce měla pro rodiče smysl, a plánujeme podobná setkání nadále realizovat. Doufáme, že případné nejasnosti v metodách a formách výuky matematiky na naší škole si rodiče přijdou vyjasnit právě na tuto akci, pořádáme ji i pro ně.

Všem rodičům, kteří věnovali čas pro jejich vzájemné setkání s jednotlivými učiteli matematiky moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Více fotek na https://www.facebook.com/zsvotice

Učitelé Základní školy Votice