Návrat žáků druhého stupně od 8. 6. 2020

Na základě  vyhlášky MŠMT o OCHRANĚ ZDRAVÍ A PROVOZU ZÁKLADNÍCH ŠKOL V OBDOBÍ  DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020 ZŠ a MŠ Votice, příspěvková organizace informuje rodiče následovně:

Žáci druhého stupně mají právo účastnit se aktivit ve škole v době od 8. 6. 2020 za těchto podmínek:

• Zákonný zástupce zváží rizikové faktory a žáka přihlásí k účasti na vzdělávací aktivitě do 3. 6. 2020, v případě naplnění kapacity nelze později přihlášené žáky zařadit do skupin (žáka lze přihlásit elektronicky třídnímu učiteli), na oběd se hlásí žák den předem ve školní jídelně.
  • Žák nepatří do rizikové skupiny1)
  • Zákonný zástupce předloží nejpozději s prvním vstupem do budovy školy čestné prohlášení 2) o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.
  • Žák bude dodržovat předepsané provozní podmínky3)

Organizace vzdělávacích aktivit:

• Aktivita ve škole začíná v 9.00 a končí ve 12.30hod. Bude probíhat formou konzultací z matematiky, českého nebo anglického jazyka.
  • Konzultace proběhnou 1x týdně:

6. ročník v pondělí

7. ročník ve středu

8. ročník v pátek

• Vzdělávací aktivity se realizují pro skupiny žáků, které mohou být tvořeny žáky různých tříd v rámci jednoho ročníku (podle organizačních možností školy).
  • Maximální počet žáků ve skupině je 15.
  • Složení skupin je neměnné.
  • O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy.
  • Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 8. 6. 2020.
  • Vstup do školy je umožněn nejdříve v 8. 50 hod.
  • Vzdělávací aktivity zajišťují pedagogičtí pracovníci (učitel školy, asistent, vychovatel).
  • Při podezření na virové onemocnění bude žákovi změřena teplota a kontaktována hygienická stanice.
  • Škola vede evidenci docházky (omlouvání obvyklým způsobem).
  • Smyslem vzdělávacích aktivit v této době není primárně sběr podkladů pro hodnocení na vysvědčení.

Ve Voticích 28. 5. 2020                                     Mgr. Marcela Kratochvílová

Přílohy:

1. Osoby s rizikovými faktory
  2. Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění
  3. Předepsané provozní podmínky
  4. Vyhláška o Ochraně zdraví a provozu základních škol v období do konce školního roku 2019/2020
Čestné prohlášení osoby s rizikovými faktory provozní podmínky vyhláška o ochraně zdraví